top of page

Dom pod Warszawą

Dom pod Warszawą położony nad Narwią przeszedł solidną przebudowę. Surowe wnętrza nabrały łagodności i przytulności - pozostawiono jedynie pierwotny beton na ścianach oraz granitową posadzkę. Aby złagodzić te 400 metrów kwadratowych, sięgnięto po naturalną kolorystykę: zielenie, beże, brązy i rudości. Wszystkie kolory, które możemy zobaczyć za oknem.

Integralną częścią domu jest jadalnia połączona z salonem. Duże okna jeszcze bardziej podkreślają przestronność.

 

Całości dopełniają meble z litego drewna. W nowej aranżacji jadalni znalazło się też miejsce na rośliny - wzdłuż całej ściany rozmieszczono donice ze stali kortenowskiej. Wysoki sufit otwartej strefy dziennej na parterze daje spore pole do popisu.

 

Liczne przeszklenia zapewniają dostęp do naturalnego światła, co tworzy doskonałe warunki dla roślin.

Spiralne schody prowadzą na drugie piętro, do 6 sypialni i 4 łazienek. Ściana w przedpokoju została pokryta naturalnym fornirem. Aby nie zaburzyć efektu gładkości, zamontowano w niej drzwi bezprzylgowe z tzw. ukrytą ościeżnicą.

 

Dobrane oświetlenie, tkaniny, tapety i meble, stworzyły przytulną oazę dla mieszkańców domu. Wzory, faktury i kolorystyka, otulają użytkownika, tworząc z wnętrza przestrzeń do odpoczynku i relaksu.

zdjęcia: Marcin Grabowiecki

stylizacja: Eliza Mrozińska

bottom of page