top of page

Mieszkanie na Dolnym Mokotowie

Projekt wnętrza mieszkania na Dolnym Mokotowie odsłania nowoczesne oblicze stylistyki vintage. Utrzymany jest w delikatnej tonacji neutrals colors. Posadzkę w kuchni i części korytarza pokrywają płytki, natomiast reszta pomieszczeń wyłożona jest jasnymi deskami dębowymi. Jedynym pokojem o ciemniejszym tonie jest gabinet. Tam prym wiedzie biurko – antyk.

Architektura lokalu oraz wprowadzone detale, nadają mu sznyt przedwojennej kamienicy. Część pomieszczeń zagospodarowano nawet antykami z tego okresu, które po małym odświeżeniu znakomicie wpasowują się w nowoczesną aranżację.

Drewniana wyspa z ryflowanymi frontami subtelnie oddziela otwartą kuchnię od pokoju dziennego. Przy wyspie dostawiono obrotowe stołki z regulacją wysokości. Po przeciwnej stronie apartamentu znajduje się zaś garderoba, druga sypialnia, kolejna łazienka, pralnia i gabinet.

Pomimo przewodniej stylizacji w klimacie retro, we wnętrzu zastosowano kilka niestandardowych rozwiązań; między innymi hol zabudowany półkami na książki oraz przeszklone drzwi w łazience przylegającej do sypialni.

Projekt wnętrza można określić jako mariaż współczesności z przeszłością.

zdjęcia: Marcin Grabowiecki

stylizacja: Eliza Mrozińska

bottom of page