top of page

Mieszkanie na Mokotowie II 

Projekt studziesięciometrowego mieszkania na Mokotowie to ciekawe połączenie, w którym dominuje złamana biel, czerń oraz drewno. Aneks kuchenny z salonem nabrał przytulnego charakteru za sprawą drewna w ciepłym, dość ciemnym odcieniu oraz dodatków z mosiądzu. Parkiet we wzór klasycznej jodełki został ułożony po skosie pomieszczenia. Dzięki takiemu zabiegowi ciekawie odbija światło. Wzrok przykuwa również orientalny dywan, przywieziony przez Klientów z jednej z podróży.

 

Przy stole jadalnym znalazły się krzesła dekorowane plecionką wiedeńską. Biel kuchennych blatów i kinkietów przełamują mosiężne detale w postaci cokołów szafek, baterii przy zlewie, uchwytów czy obudowa okapu (pochłaniacza). Standardowe szafki górne zastąpiono wysoką zabudową z laminowanymi frontami, w którą wpuszczono sprzęty AGD.

 

Wnętrze łazienki nie odstaje wystrojem od reszty mieszkania - tu również nie brakuje drewnianych elementów oraz dekoracyjnych detali. Układ łazienki powstał na planie 3 mniejszych pomieszczeń. Dzięki temu, jest bardzo funkcjonalna i przestronna. Na podłodze i ścianach umieszczono płytki z efektem terazzo, które właśnie wróciło do mody. Przestrzeń z wanną wolnostojącą zyskuje optycznie na wielkości dzięki obecności mlecznej szyby typu flutes.

zdjęcia: Marcin Grabowiecki

stylizacja: Eliza Mrozińska

publikacja: magazyn "Dobre Wnętrze"

bottom of page