top of page

Mieszkanie na Wilanowie

Eklektyczny projekt mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie stanowił wyzwanie, jednak efekt wnętrza pokazuje, że warto było je podjąć. To połączenie stylów nowoczesnego z vintage bazuje na beżowo-drewnianych tonach z akcentami bordo i błękitu.

W strefie jadalni stoi orzechowy stół w towarzystwie krzeseł z ratanowymi, ażurowymi oparciami. Kluczowym elementem w pokoju dziennym jest stworzona na zamówienie bordowa komoda na niskich nóżkach. Tuż obok wyjścia na taras wygospodarowano wygodny kącik do pracy z dostępem do naturalnego światła. Mini- gabinet odgradza od salonu przeszklona konstrukcja z czarnej stali.

 

Przestrzeń kuchenna urządzona we wnęce “ukrywa się” przed resztą pomieszczeń. Dzięki temu zabiegowi wysoka zabudowa, indukcja i zlew pozostają niewidoczne z salonu. Niewielki fragment pełni funkcję dekoracyjną - w tym miejscu kończą się płytki, a zaczyna parkiet we francuską jodełkę.

 

Pierwszą łazienkę utrzymano w kolorystyce mieszkania, zdecydowano się przy tym na dekorację w postaci roślinnej tapety. Monochromatyczne, oszczędne wnętrze drugiej przełamuje geometryczna posadzka.

 

Przez całe wnętrze przewija się sztuka, w różnej odsłonie. Część to rodzinne pamiątki, a część stanowi sztuka współczesna. Grafiki, mole czy obrazy wprowadzają życie i nadają mieszkaniu indywidualny, niepowtarzalny charakter.

bottom of page