top of page
Szukaj
  • Maja Dembowska

Wskazówki i triki dotyczące projektowania wnętrz - jak stworzyć doskonałe przestrzenie?

Aranżowanie mieszkania lub domu to szansa na inspirującą przygodę. Choć przekonanie to może pozornie wydawać się oderwane od rzeczywistości, to dzięki zaledwie kilku praktycznym wskazówkom staje się oczywistą prawdą. Projektowanie wnętrz doprawione odrobioną fantazji i solidnym zasobem wiedzy to okazja do stworzenia funkcjonalnych, a zarazem zachwycających przestrzeni. Architektura daje współcześnie nieograniczone możliwości. Sprawdźmy, jak je wykorzystać.


Zaczynamy od funkcji przestrzeni


Architektura wnętrz, zwłaszcza w wydaniu nowoczesnym, bardzo dużą wagę przywiązuje do funkcjonalności pomieszczeń. Decydując się na metamorfozę całego mieszkania lub tylko jego poszczególnych części, musisz zastanowić się, jakie funkcje ma ono pełnić. W przypadku niektórych wnętrz odpowiedź bywa prosta – kuchnia to miejsce, w którym możesz ugotować posiłek, a salon to oaza odpoczynku. Zanim jednak udzielisz takich odpowiedzi, postaraj się nieco bardziej zgłębić temat. Skuteczna architektura wymaga odpowiedzi na pytanie - jakie rzeczywiście czynności wykonujesz w danych pomieszczeniach. Projektowanie funkcjonalnych przestrzeni jest możliwe tylko wtedy, gdy Twoja odpowiedź będzie wyczerpująca. Czy zdarza Ci się zaprosić przyjaciółkę na kawę do kuchni lub pracować w salonie? Jeśli zastanowisz się, czego konkretnie oczekujesz od danego pomieszczenia, to cały proces projektowania przebiegnie znacznie sprawniej.


Rozważamy techniczne możliwości


Projektowanie wnętrz nie może opierać się wyłącznie na sferze marzeń. Twoja wizja jest szalenie ważna, ale musi zostać odpowiednio dopasowana do przestrzeni, jaką dysponujesz. Istotny pod tym względem będzie nie tylko metraż, ale też różnego rodzaju uwarunkowania techniczne. Architektura kuchni wymaga wiedzy, gdzie są umiejscowione ciągi kanalizacyjne. W salonie trzeba wziąć pod uwagę istniejącą instalację elektryczną. Nie musisz się jednak martwić, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy w tym obszarze projektowania. Zawsze istnieje bowiem możliwość współpracy z profesjonalistami z zakresu architektury. Nasze biuro w Warszawie to miejsce, w którym Twój fantastyczny pomysł na wnętrze lub nawet sama potrzeba zmiany może stać się realnym projektem.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page